Sesini Duyur


Medya profesyonellerine sunum ve ses koçluğu yapan Joanna Crosse’nin yazmış olduğu “Sesini Duyur” açık iletişim konusunda insanlara pratik bilgiler ve örnek vakalar sunmaktadır.

Kitapta kendinden emin olma becerileri, görüşme becerileri, sunum becerileri ve vücut dili gibi konularda kendini geliştirmenin ve bireyin kendi profilini yükseltmesinin önemli olduğu anlatılmaktadır.

İster bir kişiye karşı konuşmak olsun isterse 100 kişiye karşı sunum yapmak olsun hepsinin bireylerin kişisel seslerini bularak üstesinden gelebileceğini söyleyen Crosse, birçok insanın kendi kişisel seslerini bulmalarında hangi süreçlerden geçtiklerine örnekler vermektedir.

Günümüzde birçok insan belki de insanlık fıtratının bir ihtiyacı olarak farklı olmaya ve farklı görünmeye çalışmaktadır. Hâlbuki herkesin böyle bir çaba içerisine girdiği dünyamızda sıradan olmaya çalışmak sanıyorum ki bireylerin farkını ortaya koyacaktır. Olaya bu yönüyle baktığımızda, yazar da kitabında insanların kişisel seslerini bulmalarının önemine dikkat çekerek “başkalarına benzemeye çalışmamanın muhteşem bir şey” olduğunu vurgulamaktadır.

İnsanların kişisel seslerini bulmaları ve kendisi olmaları için güven ve cesarete ihtiyaçları olduğunu söyleyen Crosse, bu süreçte ihtiyaç duyulan birkaç ipucuna da kitabında yer vermektedir. “Hayatınızın anlam bulabilmesi için seçtiğiniz yol kendine özgüdür. Eğer doğru geliyorsa devam edin, çünkü bu doğru yolda olduğunuz anlamına gelir.” diyen Crosse, bireylerin kendi kişisel seslerini bulma serüvenlerinde sezgilerine kulak vermelerini ve “bize gerçeği söyleyecek olan sezgilerimizdir, asıl onlara bakmalı” demektedir.

Son olarak kitapta benim için en önemli sözle yazımı tamamlamak istiyorum:

“ Mutluluk varmakta değil, gitmektedir. ”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: