Kutsal Emanetler


IHH Yetim Sponsorluk Sistemi

“Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben, cennette şöyle yan yana bulunacağız.”

Hadisin ravisi Malik İbni Enes, -Peygamber Aleyhisselam’ın yaptığı gibi- işaret parmağıyla orta parmağını gösterdi.
Müslim, Zühd 42.

Yetim sponsorluğu dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahibi yetimlerimizin (kutsal emanetlerimizin) aylık ihtiyacına katkıda bulunabilmemize vesile olan bir hizmettir. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın sağlamış olduğu bu hizmette bir yetim kardeşimiz için aylık yardım miktarı 90 TL olarak belirlenmiştir. Sponsor olmak isteyen kişiye yetim bilgileri verilmekte ve istediği herhangi bir ülkede minik kardeşimize sponsor olabilmektedir. İstenilirse yetim kardeşimize mektup gönderilebilmektedir. Farklı ülkeden bir kardeşimize mektup gönderilecekse çevirisini İHH yapmaktadır.

Peygamber Efendimiz  [aleyhissalatü vesselam] “İlmi olan ilminden, malı olan malından sadaka versin” buyurmaktadır. Çünkü sadakanın bizler için birer kurtuluş olacağını müjdelemiştir. Peygamber Efendimiz (SAV) “Sadaka verin. Çünkü sadaka cehennemden kurtuluşunuza sebep olur.” buyurmuştur. Bu yönünden baktığımızda belki de sadakaya, sadakayı alandan çok sadakayı verenin ihtiyacı olabileceğini de düşünmemiz gerekmektedir. Tabiî ki  sadakayı asıl ihtiyacı olana ulaştırmakta sadaka verenin dikkat etmesi gereken hususlardan biridir. Bu anlamda baktığımızda İHH’nın vermiş olduğu “yetim sponsorluğu” hizmeti bizlere yardımcı olmaktadır.

Yetim kardeşlerimizi sahiplenme hususunda milletimizin büyük bir duyarlılık gösterdiğini görmekteyiz. Özellikle lise ve üniversitedeki birçok öğrenci kardeşimizin tek başlarına bir yetime bakma güçleri olmadığı için bir araya gelerek ayda 2 şer 5 şer lira katkıda bulunup küçük meblağların birleşerek büyük bir hizmete dönüşmesine vesile olduğunu görüyoruz.

Yetim sponsorluğu konusunda daha fazla bilgi almak için İHH İnsani Yardım Vakfı’nın şubeleriyle irtibata geçebilir veya internet adreslerinden yardım alabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: